همه چیز در مورد بازسازی ساختمان 09116392262

همه چیز در مورد بازسازی ساختمان 09116392262

همه چیز در مورد بازسازی ساختمان 09116392262

امروزه راه حل رایج و معمول برای زیباتر کردن نمای خانه، بازسازی ساختمان می باشد. بازسازی ساختمان امروزه در تمام نقاط دنیا موضوعی رایج و جذاب به شمار می رود. جذابیت و ظاهر ساختمان یا خانه، در طی گذشت زمان به تدریج از دست می رود، به همین جهت برای جذاب کردن ظاهر خانه، یکی از گزینه ‌های مدنظر بازسازی ساختمان می باشد.

همچنین از نقطه نظر اقتصادی نیز این موضوع بسیار حائز اهمیت است، چرا که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، در کاهش چشمگیر هزینه ها نیز بسیار تاثیر گذار می باشد.به طور معمول برای تخریب و ساختن یک بنا نیاز به صرف هزینه های هنگفت و بالا می باشد. اما با استفاده از مقوله بازسازی یا نوسازی ضمن صرفه جویی در هزینه ها، تغییرات مد نظر در جذاب تر کردن ظاهر بنا به سهولت و در مدت زمان کمتری صورت می گیرد.

بر همین اساس اغلب مردم بازسازی ساختمان را به سبب مقرون به صرفه بودن مد نظر قرار می دهند. علاوه بر این پس از گذشت زمان، یک ساختمان نیاز مبرم به بازسازی، نوسازی و تعمیرات پیدا می کند.در زمینه بازسازی ساختمان، عمر مفید و مناسب یک بنا بستگی به شرایط آب و هوایی مکانی و نوع مصالح به کار رفته در آن بنا دارد. موضوع بازسازی در کشور ما نیز از قدمت بالایی برخوردار می باشد.هر ساله در آغاز سال نو اغلب مردم ایران برای ایجاد تغییرات در ظاهر خانه و ساختمان خود اقداماتی را انجام می دهند. این موضوع به نوعی نمایانگر نوسازی محیط زندگی به شمار می رود.

مفهوم بازسازی ساختمان چیست؟

فعالیتها و اقداماتی که به منظور بهینه کردن محیط و ایجاد تغییر در ظاهر ساختمان به شکل جزئی و کلی صورت می گیرد، بازسازی ساختمان می باشد. بازسازی علاوه بر به روز شدن و جذابیت ظاهری بنا، طول عمر مفید آن را نیز افزایش می دهد. نوسازی بنا به کاهش میزان فرسودگی موجود در آن کمک شایانی می‌ کند. همچنین جذاب و یکنواختی را برای بنا با خود به همراه دارد. همانطور که قبلا نیز اشاره شد بازسازی برای پدیدار شدن ظاهر یکنواخت ساختمان، کاهش فرسودگی و افزایش طول عمر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بازسازی ساختمان شامل چه مراحلی می شود؟

استفاده از مشاوره های شرکت های موجود در بازسازی ساختمان، نخستین مرحله برای انجام این امر می باشد. مشاوره گرفتن تخصصی در این زمینه در برآورد میزان هزینه و مدت زمان انجام کار بسیار حایز اهمیت می باشد. پس از انجام مشاوره و ارزیابی قیمت، نوبت به مرحله تخریب ساختمان و بنا می رسد. بخش مهم و اصلی یک بنا مانند دیوار و ستون، قسمت هایی می باشد که تحمل وزن ساختمان توسط آن انجام می شود. دیوارها و بخش هایی که قرار شده برداشته و حذف شوند، با بکارگیری و استفاده از خدمات شرکت های ساختمانی تخریب می گردد.

دیوار های اصلی به علت تحمل وزن بنا، نباید تخریب شود. پس از تخریب و حذف بخش های مشخص شده، برای ایجاد تغییرات و بهینه سازی فضا وارد مرحله ساخت بنا می شویم.این مرحله با استفاده از دیوارهای پیش ساخته و افزودن دیوار یا دیوار چینی پیش می رود. برای ایجاد تغییرات در فضای داخلی بنا از روش هایی نظیر گچ کاری و سقف کاذب، رنگ دیوار و سقف، کف سازی، نورپردازی، اجرا و پیاده سازی کاغذ دیواری، چیدمان فضا و اجرای قرنیز سنگ یا چوب، استفاده می شود.

بازسازی ساختمان بخش های فرعی بنا مانند اتاق ها، حمام و سرویس دستشویی را نیز در بر می گیرد. با کهنه شدن عایق های رطوبتی، بازسازی و تعمیر دستشویی و حمام باید صورت گیرد، چرا که رطوبت و نم حاصل از این قسمت، به کف آسیب های گسترده ای وارد می کند. همچنین بازسازی و نوسازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و همینطور لوله کشی نیز باید مد نظر قرار گیرد.

بازسازی ساختمان های قدیمی:

امروزه بازسازی ساختمان های قدیمی امری رایج و متداول شده است. به طور معمول عمر مفید و مناسب یک ساختمان در کشور ما پایین تر از سی سال می باشد. با گذشت زمان عمر مفید ساختمان و همینطور بخش های اصلی و فرعی آن دچار فرسودگی و کهنگی می گردد.
عدم توجه به بازسازی این قسمت ها علاوه بر تحمیل هزینه های گزاف و اضافی، تهدیدی جدی برای سلامت، استحکام بنا و ساکنان موجود در آن به شمار می رود.

با اختصاص دادن بودجه مشخص برای بازسازی ساختمان های قدیمی، می توان با تقسیم بندی بخش های مختلف و الویت بندی بنا متناسب با نیاز خود، نسبت به بازسازی آن اقدام مناسب و مقتضی را به عمل آورد.

تراشیدن گچ بری های قدیمی و استفاده از گچ کاری های جدید، استفاده از رنگ های روغنی یا کاغذ دیواری، تعویض کابینت های قسمت آشپزخانه، استفاده از کاشی های جدید برای سرویس دستشویی و حمام، تعویض در و پنجره، عوض نمودن شیر آلات، ترمیم و تعویض لوله ها و بهره گیری از سیستم گرمایشی جدید، از جمله اقدامات و فعالیت هایی می باشد که در زمینه بازسازی ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت و هزینه بازسازی ساختمان به عواملی نظیر سبک، اندازه و مساحت، تعداد آشپزخانه و حمام، نوع بازسازی کامل یا بازسازی بخش هایی از ساختمان و بنا، بستگی دارد.

مراحل بازسازی ویلا:

1-بازدید محل توسط مهندسین طراح و اجرایی
2-کشیدن طرح کلی پروژه قبل از اجرا

کارهایی که در بازسازی ویلا می توان انجام داد:
جابجایی تیغه ها ودیوارهای جدا کننده
تغییر سقف
تغییر و بازسازی تاسیسات و لوله کشی
تغییر وبازسازی سیستم برق و نورپردازی
تغییر در متریال کفپوش
تغییر ویا اجرای شومینه
تغییر در آشپزخانه و کابینت ها
تغییر در سرویسهای بهداشتی و حمام
تغییر و تعویض درب ها و پنجره ها
تعویض دستگیره ها
تعویض شیرآلات
تعویض کلید و پریز ها
نقاشی اجرای کاغذ دیواری واستفاده از متریال های دکوراتیو
تجهیز مکان به کابل شبکه
تجهیز فضا به سیستم مداربسته و دزدگیرو سیستم های هوشمند و……..

ارتباط با ما:

شما خریدارن عزیز میتوانید برای خرید این ویلا یادیگر ویلاهای شهرک خزرشهر جنوبی و شمالی و یا شهرک دریاکنار برای خرید ویلای مورد نظر خود از طریق تیم املاک ویلای من واقع درشهرک خزرشهر و شهرک دریاکنار با کارشناسی قیمت روز ویلای رویایی خودرا درکنار ما با خریدی به یاد ماندنی و با اطمینان خاطر صاحب ویلا با هر بودجه خریدی که دارید با ما درارتباط باشید از طریق وبسایت www.ivillaa.com ویا شماره تماس کارشناس فروش آقای محمد علیزاده ۰۹۱۱۶۳۹۲۲۶۲ بهترینها را درشهرکهای برند کشور خزرشهر و دریاکنار از ما بخواهید .

شهرک ساحلی دریاکنار بابلسر:

www.ivillaa.com

شهرک خزرشهر بابلسر:

www.ivillaa.com

سایت های مرتبط :

www.otag.ir

www.ssco.tv

www.lgarden.ir

www.chidaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید