همه چیز درباره سقف شیروانی 09116392262

همه چیز درباره سقف شیروانی 09116392262

همه چیز درباره سقف شیروانی 09116392262

سقف شیروانی از مهم ترین ستون ها هر ساختمان سقف آن است. ساختمان ها با سقف معنا پیدا می کنند در غیر این صورت فقط ساختن شده از چندین حصار متمایز کننده می باشند. سقف ها دارای مدل های مختلفی از قبیل یوبوت، تیردال، سقف شیروانی و انواع سایر می باشند. همچنین سقف ها دارای متریال مختلفی می باشند. که نوع متریال مصرفی برای هر کدام از آن ها بر اساس پلان ساختمان بدست معمار و یا طراح با مشورت صاحب ساختمان انتخاب می شود. به علاوه رنگ آن ها نیز به همین شیوه تعیین می گردد. یکتا از عوامل مهم برای هر سقف وزن آن است که باید به آن توجه خاصی گردد.

همه چیز درباره سقف شیروانی 09116392262

سقف شیروانی:

وزن هر سقف به متریال مصرفی در آن ارتباط دارد زیرا مصالح مصرفی در هر گونه سقف متفاوت بوده و هر کدام از مصالح وزن مختص به خود را دارند. به علاوه بار هر کدام از آن ها باید توسط مهندس ها و متخصصان مشخص شده و در محاسبات سازه ای ساختمان درج گردد. درصورتی که در حال بازسازی ساختمان و یا فقط سقف هستید، باید دقت داشته باشید که وزن سقف جدید نسبت به نوع کهنه آن بیشتر نشود . که درغیر این صورت مبتلا مشکل می شود و امکان دارد هزینه زیادی را برای جایگزین کردن سقف جدید متحمل شوید.

همه چیز درباره سقف شیروانی 09116392262

بی گمان سقف ها سالیانه احتیاج به مراقبت دارند و چه تو ساختمان و چه بیرون متعلق به ها باید چک شوند و عیب های احتمالی مانند شاسی کشی آهن رفع گردند. وانگهی برای محافظت از سقف ها و یا زیباتر ساختن آن ها در درون ساختمان می توان از گونه ها سقف کاذب کاربرد نمود. در این نوشتار وبسایت ساختمون به انواع سقف شیروانی و مصالح مصرفی آن می پردازیم.

نکاتی در مورد مصالح مصرفی سقف شیروانی:

شایان ذکر است که یک سوژه در مورد کل متریال ها صدق می کند. آن مورد این است که اگر مصالح مصرفی به واقعیت طراحی گردند و در شرایط محیطی صحیح نصب شوند، به نکوداشتن از ساختمان مورد عقیده محافظت می کنند و سقف شیروانی آن ساختمان را از هر گزندی در امان نگه می دارند. تمامی متریال های باره کاربرد در سقف شیروانی نزدیک می توانند وظیفه محافظت خویش را به نکوداشتن سپریدن دهند که این امر یک گزینه مهم برای معمار ساختمان و شما می باشد.

از این جهت متریال های ویژه با سبک و سیاق خاص (تاریخی) نیز به نکوداشتن قابلیت تطبیق داشته و هیچ گونه مشکلی برای اجرای طرح های گوناگون ندارند. شما می توانید با کسب اطلاعات کافی در باره تمامی مصالح باره بهره‌گیری در این محصول، یک انتخاب عالی مطابق با سلیقه خودتان داشته باشید.

آشنایی با انواع مدل های سقف شیروانی:

سقف های شیروانی حائز مدل های مختلفی می باشند . که هر کدام از این مدل ها ویژگی های ویژه خود را دارند و در پیوستگی مطلب به گونه ها مدل ها و ویژگی ها آن ها می پردازیم.

سقف های شیروانی کامپوزیتی و یا آسفالتی:

جنس سقف های شیراونی کامپوزیتی از آسفالت می باشد. به کارگیری آسفالت در سقف شیروانی اغلب در کشور ایالت متحده رواج دارد. قیمت این مدل ارزان و مقرون به صرفه می باشد و به آسانی نصب می گردد. امروزه کامپوزیت های این مدل در بسیاری از کمپانی های گوناگون و با رنگ ها و سبک های مختلف فرآوری می شوند.

سقف شیروانی با تایل های سفالی:

استفاده از متریال سفال در سقف ها دیرینگی طولانی داشته و از گذشته تا به امروز حائز طرفداران ویژه خویش می باشد.
این متریال حس و حال کهن به نمای ظاهری ساختمان می بخشد. نکته مهمی که در سقف سفالی باید به آن دقت شود این است که سفال حائز بها فوقانی می باشد. و زیاد شکننده است ولی گزینه ای دلخواه و زیاد خاص می باشد. استفاده از مدل سفالی اغلب برای ساختمان هایی با نما و سخیف کهنه رهنمود می شود.

سقف شیروانی با تایل های بتنی:

سقف های شیروانی با تایل های بتنی شباهت زیاد زیادی با گونه و شناسه های تایل های سفالی دارند. مدل بتنی دارای پایداری فوقانی است و از لحاظ ظاهری بسیار مانند به مدل تایل های سفالی بوده با این تفاوت که قیمت پایان یافته آن خیلی کمتر از مدل سفالی می باشد. تایل های بتنی را حتی می توان به چهره مسطح و بدون قرار اخذ بر مجموعاً دیگر نیز مورد بهره‌گیری پیمان داد.

سقف شیروانی با تایل های سنگ لوح:

تایل های سنگ لوح دارای زیبایی ویژه و بی همتا می باشند؛ در ضمن مقاومت بسیار احسان نیز دارند. تایل سنگ لوح با سیاری از سخیف های ظاهری ساختمان ها مطابق بوده و تکمیل کننده خوبی برای انواع سبک های امروزین و یا قدیمی است. بها پایان یافته این محصول بالا بوده ولی حائز زیبایی و دوامی دو چندان نسبت به سایر مدل های سایر می باشد.

سقف شیروانی با توفال چوبی:

نوع توفال چوبی در گذشته بسیار پر پیرو بوده اما امروزه محبوبیت گذشته را ندارد و خیلی باره کاربرد پیمان نمی گیرد. این محصول نسبت به دیگر متریال ها، درجه اشتعال پذیری زیر تری دارد و از خاصیت های مهم آن می تاب به عایق بودن این سقف اشاره نمود. این محصول حائز ظاهری کهنه و تاریخی می باشد و برای بهره‌گیری در ساختمان با نمای کهن پسندیده می باشد.

سقف شیروانی فلزی:

مدل فلزی این سقف ها با خط های صاف و نمای فلزی اش، برعکس دیگر مدل ها حائز ظاهری نوین و امروزی می باشد.این محصول مثل سایر مصالح مصرفی دارای رنگ های گوناگون و سبک های متنوعی نیز می باشد. سقف های فلزی به نکویی با سخیف مدرن تطبیق پیدا می کنند و توانا هستند حس و حالی امروزین به سخیف های کهن تر ببخشند. سقف های فلزی قیمت نسبتا فوقانی داشته اما به همین میزان کاربردهای فراوانی نیز دارند.

سقف شیروانی با پنل های خورشیدی:

استفاده از پنل های خورشیدی برای سقف شیروانی در واقع دستور جایگزین کردن این پنل ها با دیگر مصالح را دارند. پنل های شمسی همنشین دار محیط زیست هستند و می نا آن ها را به راحتی روی سقف ها نصب کرد. امروزه بها صفحات خورشیدی نسبت به گذشته تفریق داشته که این امر بها آن ها را نسبت به ماضی مقرون به صرفه تر می نماید.

مروری بر روش های اجرای سقف های شیبدار شیروانی:

سقف های شیبدار شیروانی به دلیل تنوع بسیار زیاد،نصب آسان،زمان پایین اجرا،پرت کم مصالح،وزن کم،سازگاری باشرایط اقلیمی برخی مناطق و ظاهری زیبا،در بسیاری از مناطق شهری و روستایی برای پوشش سقف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. اجرای سقف های شیبدار شیروانی به دلیل اقبال عمومی بسیار جذاب بوده و شناخت روش های اجرای آن خالی از لطف نیست؟

اجرای سقف شیروانی:

اجرای سقف های شیبدار شیروانی یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان سقف آن می باشد که موجب هویت بخش و زیبایی خانه ها می گردد. عوامل بسیاری مانند میزان باد،باران،برف،رطوبت،موقعیت جغرافیایی،گرما و سرما و نیز نوع کار بری ساختمان،وزن و دیگر مشخصات فنی ساختمان،عواملی هستند که می توانند در تعیین نوع سقف شیبدار ساختمان ها تاثیر گذار باشند.

سقف های شیبدار شیروانی در ایران به چندین روش اجرا می گردد و با توجه به نوع طرح معماری آنها باید یرسازی سقف های شیبدار شیروانی یک طرفه، دوطرفه،چندطرفه و یا مخروطی به یک شیوه قابل اجرا نیست. نوع ساختار سقف های شیبدار شیروانی بلکه نوع مصالح پوشش روی سقف ها نیز در روش زیر سازی آن تاثیر گذار خواهد بود و با این تفاصیر در اینجا روال کلی اجرای این نوع سقف ها را بررسی خواهیم نمود؟

مراحل اجرای سقف های شیبدار شیروانی:

زیرسازی سقف های شیبدار شیروانی:

جهت اجرای سقف های شیبدار شیروانی. ابتدا باید نشیمنی مناسب جهت قرار گرفتن زیرسازی سقف شیبدار شیروانی ایجاد نمود. برای این منظور دور تا دور فضای مورد نظر را به وسیلیه پروفیل فلزی و یا چوبی یک کلاف ایجاد می نماییم. این کلاف باید کاملا به وسیلیه اتصالات مناسب به اسکلت سازه متصل باشد تا در اثر نیروهایی جانبی مانند باد از ساختمان جدا نشود,این کلاف با توجه به وسط سقف ارتفاع آن طول دهانه آن و مصالح پوشش روی آن با پروفیل های متفاوتی قابل اجرا می باشد. مقاطع مورد استفاده آن را مهندسین محاسب تعیین خواهند کرد.

پس از ساخت کلاف پیرامونی با توجه به نوع سقف شیبدار شیروانی یک طرفه،دوطرفه،چند طرفه و یا غیره… ابتدا بلندترین دهنه مورد نیاز سقف را ساخته و در محل مورد نیاز قرار داده می شود. سپس پروفیل های جانبی جهت ایجاد شیب سقف به پروفیل اصلی متصل خواهد شد.این امر تا پایان زیر سازی سقف شیبدار شیروانی ادامه پیدا خواهد کرد. لازم با ذکر است فاصله پروفیل های فرعی سقف های شیبدار شیروانی با توجه به میزان نیروی وارده به سقف طول پروفیل و مصالح پوشش سقف شیروانی متغیر خواد بود که عموما به صورت نقشه های اجرایی قبل از شروع به کار مشخص می گردد.

طراحی و اجرای سقف شیروانی:

سقف های شیروانی انواع بسیار متنوعی دارند و با زاویه شیب مختلفی طراحی و اجرا می گردند.برخی از سقف های شیروانی به صورتی پیاده سازی می شوند که تنها دارای دو دسته شیبدار هستند و برخی دیگر به صورت چند طرفه و کمی پیچیده تر طراحی و اجرا می گردند. آنچه در طراحی سقف شیروانی و همچنین اجرای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است،
توجه به موقعیت جغرافیایی و همچنین ویژگی های اقلیمی محیط مورد نظر است. هرچه مورد نظر باران خیز تر و مرطوب تر باشد زاویه ی شیب سقف نیز افزایش می یابد تا مانع از نفوذ رطوبت باران و برف به داخل خانه گردد و آنها را به سمت پایین هدایت کند.

امروزه اجرای سقف شیروانی با متریال های متنوعی همچون پوشش های سقفی فلزی،ورق های گالوانیزه،سفال،ورق طرح سفال،ورق ذوزنقه،تایل های پرچین و بام تایل pvc،تایل های سفالی و بسیار متریال های دیگر صورت می گردد و طراحی
سقف شیروانی به گونه ای انجام می شود که بهترین نما را برای بنای مورد نظر به ارمغان آورد؟

هزینه سقف شیروانی

هزینه اجرای سقف شیروانی هزینه اجرای سقف شیبدار شیروانی بسیار متنوع است و با توجه به مساحت بنای مورد نظر متریال مورد استفاده در اجرای سقف و همچنین طراحی سازه و زوایای معین شده برای قسمت های مختلف آن،برسی و محاسبه می گردد. آنچه در این میان از اهمیت ویژه برخوردار است. طراحی و اجرای سقف شیروانی توسط گروهی متخصص و حرفه ای شرکت حفاظ سازه می باشد که دارای تجربه ی کافی در این زمینه بوده و با استفاده ی بهینه از مواد و متریال متناسب با محیط منجر به افزایش طول عمر سازه ی مورد نظر شوند و هزینه اجرای سقف شیروانی را به حد عقل برسانید.

برتری سقف شیبدار شیروانی:

سقف های شیبدار شیروانی در مقایسه با سقف های مسطح به مواظب کمتری احتیاج دارند و اجرای آنها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. علاوه بر اینها در برخی از نقاط ممکن است ورق های پوشش به عنوان عایق رطوبت روی سقف های شیبدار شیروانی بتنی یا طاقی ضربی قرار گیرند. در مورد اخیر از ورق های آزبست و سیمانی استفاده نمی شود بلکه از سفال و تایل بتنی هیچ گونه مواد سرطان زا در آنها وجود ندارد استفاده می شود. از مواد مهم استفاده از ورق های شیروانی،پوشش سقف شیروانی،ویلاهای سقف شیروانی، سالن های ورزشی،سوله و دیگر سطوح سقف شیبدار شیروانی می باشد.

با منظور انتخاب مناسب سقف شیبدار شیروانی در وب سایت پوشش سقف شیبدار شیروانی حفاظ سازه مقالاتی در این ارتباط و توضیحاتی در مورد انواع محصولات مورد استفاده و نحوه نصب آنها داده شده است که در ادامه معرفی اجمالی در ارتباط با این موارد خدمت شما ارائه می شود. سقف شیبدار شیروانی در مقاله کاربرد پوشش های بام در مورد کار برد سقف شیبدار شیروانی در مکان های مختلف توضیحات تکمیلی داداه شده است و همچنین مزایای استفاده از سقف شیبدار شیروانی برای شما عزیزان لیست شده است که از ذکر آن در این مقاله خوداری می شود. جهت انتخاب مناسب مصالح مورد نیاز جهت اجرای سقف شیبدار شیروانی اطاع از انواع محصولات مورد استفاده در سقف های شیبدار شیروانی،مزایا،معایب،زیبایی ها و محدودیت های زمانی و مکانی آنها یکی از ضروریات است. بدین منظور در سایت شرکت حفاظ سازه هر یک از مصالح مورد استفاده در سقف های شیبدار شیروانی سقف شیروانی به تفصیل در صفحه مربوطه توضیح داده شده است.

شرکت حفاظ سازه ارائه دهنده محصولات آندولین،آندو ویلا،شینگل، تخته انواع چوب،تاپ تایل،ورق روزر،اکدوتایل،عایق ساختمانی،ورق های پلی کربنات،ساندویچ پنل، تایل دکرا،ورق های گالوانیزه رنگی طرح سفال،ذوزنقه، شادولاین،سینوسی، و تایل های تکی پرچین، روف چین،سامن،بام تایل، و تایل های طرح سنگریزه . جهت اجرا در سقف های شیبدار شیروانی می باشد.

همه چیز درباره سقف شیروانی 09116392262

مراحل اجرای پوشش سقف های شیبدار شیروانی:

اجرای سازه فلزی و یا چوبی به صورت شیبدار. اجرای زیر سازی با توجه به نوع پوشش. اجرای پوشش مناسب توسط افراد با تجربه اجرای ناودانی و عایق سقف برای هدایت آب باران و برف. اجرای پیشانی نما و پوشش دامنه برای جلوگیری از نفوذ گرما و سرما و پرندگان و حیوانات و هدر رفتن انرژی داخل سقف شیبدار ساختمان. جهت پوشش نصب سقف شیبدار شیروانیهمیشه جهت نصب بام های شیروانی بر خلاف وزش باد است. نصب همیشه از پایین ترین نقطه سقف در جهت وزش باد که در هر منطقه بر پا یه آمار و تجربیات موجود تعیین می شود انجام می پزیرد.

ارتباط با ما:

شما خریدارن عزیز میتوانید برای خرید این ویلا یادیگر ویلاهای شهرک خزرشهر جنوبی و شمالی و یا شهرک دریاکنار برای خرید ویلای مورد نظر خود از طریق تیم املاک ویلای من واقع درشهرک خزرشهر و شهرک دریاکنار با کارشناسی قیمت روز ویلای رویایی خودرا درکنار ما با خریدی به یاد ماندنی و با اطمینان خاطر صاحب ویلا با هر بودجه خریدی که دارید با ما درارتباط باشید از طریق وبسایت www.ivillaa.com ویا شماره تماس کارشناس فروش آقای محمد علیزاده ۰۹۱۱۶۳۹۲۲۶۲ بهترینها را درشهرکهای برند کشور خزرشهر و دریاکنار از ما بخواهید .

شهرک ساحلی دریاکنار بابلسر:

www.ivillaa.com

شهرک خزرشهر بابلسر:

www.ivillaa.com

سایت های مرتبط :

www.otag.ir

www.ssco.tv

www.lgarden.ir

www.chidaneh.com

 

دیدگاهتان را بنویسید