مزایا و معایب اسکلت بتنی چیست؟ 09116392262

مزایا و معایب اسکلت بتنی چیست؟ 09116392262

مزایا و معایب اسکلت بتنی چیست؟ 09116392262

1 اسکلت بتنی چیست؟
2 مراحل ساخت یک ساختمان اسکلت بتنی
3 انواع اسکلت بتنی
4 معایب و مزایای سازه بتنی
5 مقایسه اسکلت بتنی و فلزی ساختمان

اسکلت بتنی چیست؟

اسکلت بتنی یا در واقع همان سازه بتنی می تواند در ساخت بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد به خصوص اینروزها در بسیاری از پروژه های ساختمانی مدرن هم از اسکلت بتنی ساختمان استفاده می شود. از این سازه بتنی می توان در پله ها ، ستون، فونداسیون و انواع مکان ها دیگر استفاده نمود. بهتر است بدانید برای ساخت یک سازه بتنی عموما از بتن آرمه استفاده می کنند. بتن آرمه از سیمان، شن، ماسه و فولاد-میلگرد ساده و یا آجدار تشکیل شده است. در واقع در صورتی که از بتن آرمه در تیرهای اصلی، ستون ها و پی استفاده شود سازه بتنی محسوب می شود.

مراحل ساخت ساختمان با اسکلت بتنی:

برای اجرای سازه بتنی در ساخت ساختمان باید مراحلی را طی نمود که به طور خلاصه می توان به بخش های زیر اشاره کرد:
1 آمادگی سطح و بنای زمین مورد نیاز برای اجرای اسکلت بتنی که نیاز به خاکبرداری ، تخریب و … برخی کارهای دیگر خواهد داشت. برای این کار اگر زمین مورد نظر شما گود بود حتی باید از پر کننده ها نیز استفاده کنید.
2 پی مورد نیاز و در واقع گودبرداری اصولی سطح برای رسیدن به خاک بکر را باید در این گام انجام دهید.
3 آجرای آرماتوربندی فونداسیون و بتن مگر در ساختمان و سازه های بتنی لازم می باشد البته در سازه های فلزی هم باید به گذاشتن بولتها پرداخت.
4 بتن ریزی فونداسیون و مرطوب نگه داشتن سطح بتن ها برای سه روز هم گام چهارم محسوب می شود.

5 آرماتور بندی و بتن ریزی ستونها را باید در این بخش انجام داد.
6 گذاشتن تیرچه بلوک ها در سازه بتنی مورد نظر نیز مربوط به این گام است.
7 انجام قالب بندی ها دیوارها و قراردادن میلگردها سقف برای اجرای بتن ریزی سقف از اقدامات این مرحله محسوب می گردد.
8 عمل آوری و آرماتوربندی اسکلت دو طبقه و طبقات دیگر هم مرحله به مرجله به همین شکل قالب بندی، آرماتور بندی و بلوک گذاری جهت بتن ریزی می باشد.
9 در این مرحله باید دیوارچینی و تیغه چینی را انجام داد. به علاوه نسبت به ایزوگام ها، نصب درب و پنجره و تاسیسات ساختمان هم اقدام نمود.
10 در مرحله آخر هم نوبت به نماسازی می رسد و آماده سازی برای اسکان…

در چه قسمت هایی بتن استفاده می شود؟

• پی و فندانسیون
• تیر
• ستون
• تیرچه ها
• راه پله
• سقف
• دیوار برشی

مزایای سازه های بتنی:

1 هزینه سازه های بتنی نسبت به سازه های فلزی کمتر است و با توجه به هزینه سازه های بتنی مقام تر است.
2 بتن آرمه از لحاظ مقاومت و در مقابل شرایط محیطی سخت تر است.
3 بتن آرمه یا همان اسکلت بتنی به دلیل شکل پذیری بالایی که دارد در تمام پروزه ها از جمله پل، ساختمان و… قابل استفاده است.
4 بتن آرمه و در واقع انواع استکلت بتنی در مقابل آتش و حرارت بسیار مقاوم تر است و زمان بیشتری زمان می برد تا فولاد داخلی بتن در برابر حرارت تغییر نشان دهد.
5 طول عمر سازه های بتنی از دیگر سازه ها بیشتر است.
6 با توجه به این که سازه های فلزی زمان بیشتری برای نصب و پیاده سازی می برند، سازه های بتنی زمان کمتری برای انجام کاراحتیاج دارند.
7 برای کارفرمایانی که قصد دارند با توجه به پیشرفت پروژه خرد خرد پرداخت هزینه ها را داشته باشند اسکلت بتنی بهترین انتخاب می باشد.

8 اجرای اسکلت بتنی در مقایسه با اسکلت فلزی از ظرافت، تخصص و حساسیت کمتری برخوردار است و با توجه به تعدد اجرای این نوع اسکلت، پیمانکاران با تجربه ای آن را اجرا می کنند.
9 استاندارد و دوام اسکلت فلزی منوط به ساختن قطعات در کارخانه، استفاده از اتصالات پیچ و مهره و انجام آزمابشات تست جوش است. اما انجام این اقدامات در کشور ما هزینه های ساخت را بشدت بالاتر می برد.
10 کمانش اجزاء در انواع اسکلت بتنی ساختمان کمتر است و علت آن تفاوت رفتار بتن و آهن در برابر نیرو است.
11 هزینه نگهداری اسکلت بتنی ساختمان کمتر است. به مرور زمان سطح بیرونی اسکلت فلزی دچار خوردگی شده و رفته رفته از ضخامت آن کاسته می شود، اقداماتی که این روند را کنترل می کنند هزینه بالایی دارند.

معایب سازه های بتنی:

1 وزن بالای سازه بتنی نسبت به سازه فلزی
2 سازه های فلزی نسبت به سازه های بتنی تحمل نیرو کششی بیشتری دارد.
3 شرایط جوی و محدودیت اجرا
4 هدر رفتن مصالح
5 ارزش آتی کمتر
6 نیاز به ساخت سقف کاذب در سازه های بتنی

مقایسه اسکلت بتنی و فلزی ساختمان:

در این بخش قصد داریم از تفاوت های استفاده از یک سازه بتنی و یا اسکلت فلزی صحبت کنیم. ابتدای امر برای مقایسه اسکلت بتنی و فلزی ساختمان باید بدانید که این دو به نوعی دو روش برای ساخت ساختمان ها به شمار می روند. برای انتخاب اجرای هر کدام از این روش ها باید به نکات بسیاری توجه نمایید. که این نکات شامل موارد زیر است:
• مسائل اقتصادی
• شرایط اجرا
• محل اجرای پروژه
• شرایط آب و هوا
• عوامل فنی
• و…

ارتباط با ما:

شما خریدارن عزیز میتوانید برای خرید این ویلا یادیگر ویلاهای شهرک خزرشهر جنوبی و شمالی و یا شهرک دریاکنار برای خرید ویلای مورد نظر خود از طریق تیم املاک ویلای من واقع درشهرک خزرشهر و شهرک دریاکنار با کارشناسی قیمت روز ویلای رویایی خودرا درکنار ما با خریدی به یاد ماندنی و با اطمینان خاطر صاحب ویلا با هر بودجه خریدی که دارید با ما درارتباط باشید از طریق وبسایت www.ivillaa.com ویا شماره تماس کارشناس فروش آقای محمد علیزاده ۰۹۱۱۶۳۹۲۲۶۲ بهترینها را درشهرکهای برند کشور خزرشهر و دریاکنار از ما بخواهید .

شهرک ساحلی دریاکنار بابلسر:

www.ivillaa.com

شهرک خزرشهر بابلسر:

www.ivillaa.com

سایت های مرتبط :

www.otag.ir

www.ssco.tv

www.lgarden.ir

www.chidaneh.com

 

دیدگاهتان را بنویسید