شومینه های نسل جدید برای خانه های مدرن !

شومینه های نسل جدید برای خانه های مدرن !

شومینه های نسل جدید برای خانه های مدرن !

شومینه های نسل جدید : شومینه ها در گذشته عناصری در طراحی داخلی بودند که خانه های روستایی و ویلایی را یادآوری می کردند و طراحی رومانتیک و نوستالژی ای داشتند که تنها هدف آن ها گرم کردن محیط اطراف بود. در واقع از زمان های بسیار قدیم که انسان وجود داشته است و در پناهگاه های محفوظ شروع به زندگی کرد، شومینه ها به عنوان عناصر گرما بخش مورد استفاده آن ها بوده اند.

البته این سیستم گرمایشی در دوران باستان به روش های بسیار بدوی و با تکنیک های اولیه مورد استفاده قرار می گرفت و همراه با بشریت، پیشرفت کرده و از سال های 1600 میلادی تا به امروز به شکل شومینه های کلاسیک در زندگی انسان حضور داشته اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژي شومینه ها نیز با زندگی مدرن سازگار شده و نسل جدیدی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما نیز می خواهید در محیط زندگی خود از شومینه استفاده کنید با پویانو همراه باشید تا با شومینه های نسل جدید آشنا شوید:

توضیحات:

در گذشته شومینه ها در مناطق سردسیر و جنگلی که دارای هیزم فراوان بودند، بخش جدا نشدنی ای از خانه ها به شمار می رفتند. اما در ایران به دلیل این که آب و هوای متعادل تری دارد بیشتر از بخاری های هیزمی که اندازه کوچک تری داشتند استفاده می شد و در گذشته در کشور ما شومینه نمادی از خانه های لوکس و افراد ثروتمند به شمار می رفت.

شومینه ها با ظاهر پر زرق و برق خود، سالن را پر کرده و با زیبایی خود فضای اتاق را تغییر می دادند و لذت بردن از آن تنها در خانه های ویلایی و بزرگ ممکن بود و وسیله ای بود که بیشتر از گرم کردن خانه، به عنوان عنصری دکوراتیو مورد استفاده قرار می گرفت. البته مهم ترین دلیل استفاده دکوراتیو از شومینه در کشور ما سختی در کاربرد و تمیزی آن بود و این که تا زمانی که سیستم دودکش مناسبی برای آن طراحی نمی شد استفاده از آن همیشه با مشکلاتی به همراه بود.

اما امروزه تولید شومینه های نسل جدید و فن آوری سوخت به قدری پیشرفت کرده است که حتی در خانه های آپارتمانی ای که دارای سیستم دودکش مخصوص نیستند نیز می توان از شومینه های مدرن استفاده کرد. با آسان تر شدن سیستم سوخت، تمیز کاری و نگه داری شومینه های نسل جدید، شومینه ها از این که تنها وسیله ای دکوراتیو باشند خارج شده و به طور مرتب به عنوان وسیله ای گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند.

توضیحات:

شومینه های سبک کلاسیک، شومینه هایی هستند که در خانه هایی که دارای سیستم دودکش بزرگ و مخصوص هستند مورد استفاده قرار می گیرند. البته در خانه های مستقل و ویلایی، سیستم دودکش می تواند ساخته شود، اما این به معنای تخریب دیوار ها و سقف و بازسازی مجدد آن ها است.

شومینه های کلاسیک به شکلی هستند که باید به یکی از دیوار های خانه تکیه داده شوند. این شومینه ها معمولا در دکوراسیون اتاق نشیمن به عنوان نقطه مرکزی طراحی شده و با ظاهر مجلل و زیبای خود بلافاصله بعد از ورود به اتاق توجه ها را به خود جلب می کنند. امروزه شومینه های کلاسیک نیز در سبک های متفاوت طراحی می شوند و ظاهری دارند که در خانه های مدرن نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

در طراحی شومینه های نسل جدید و مدرن دو شکل شومینه وجود دارد: یکی شومینه های U شکلی که از 3 طرف باز هستند و دیگری شومینه های L شکلی که دو طرف آن ها باز است. ویژگی شومینه های U شکل این است که زمانی که در وسط سالن های بزرگ قرار داده می شوند از 3 طرف منظره ای زیبا را ایجاد می کنند. این مدل شومینه ها در خانه هایی با نقشه باز به عنوان جدا کننده سالن از اتاق غذاخوری و یا آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

توضیحات:

این شومینه ها بر روی یک ستون موجود در خانه و یا بر روی شومینه های کلاسیک قدیمی قابل اجرا هستند و به دلیل محفظه شیشه ای که دارند احتمال خروج دود و یا بروز جرقه که در شومینه های کلاسیک رخ می دادند را از بین می برند. هم چنین انتخاب طراحی این مدل شومینه ها نیز بسیار گسترده است. می توان این مدل را در هر سالنی با ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد طراحی کرد.

شومینه های L شکل که برای اجرای در گوشه های دیوار ها بسیار ایده آل هستند این روزها از محبوب ترین و پرکاربرد ترین شومینه ها به شمار می روند. این مدل شومینه ها اصولی شبیه به شومینه های U شکل دارند و در خانه هایی که دارای طراحی مدرن هستند در گوشه دیوار ها به کار برده شده و نسبت به شومینه های U فضای کمتری را اشغال می کنند.

توضیحات:

همان طور که قبلا گفته شد امروزه طراحی شومینه ها متناسب با خانه های آپارتمانی شهری صورت می گیرد. در تمام شهر های ما نیز برای گرما از برق و یا گاز استفاده می شود و شومینه ها نیز با این منابع مورد استفاده سازگار هستند.

شومینه های مدرن با تکنولوژی ای که دارند تنها با یک دکمه روشن و خاموش شده، شعله های آن ها کم و زیاد شده و درجه گرمای آن ها تنظیم می شود و می توان گفت که از نظر کاربردی تفاوتی با فنکوئل ها و چیلر ها ندارند. هم چنین شومینه های گازی با یک سیستم مخصوص می توانند به تمام اتاق های خانه متصل شده و مانند سیستم گرمایشی مرکزی تمام خانه را هم زمان گرم کنند.

توضیحات:

شومینه سوخت مایع، با سوخت مخصوصی به نام بیواتانول کار کرده و با وجود این که دارای شعله های واقعی آتش است، اما یک منبع حرارتی مخصوص و مدرن به شمار می رود که هیچ گونه دود، بو و خاکستر تولید نمی کند. این مدل شومینه ها نیازی به دودکش نیز ندارند. شومینه های بدون دودکش امروزه با طراحی های بسیار متنوع و در اندازه های مختلف پیش روی ما قرار دارند.

زیبایی بخاری های هیزمی نیز با ظاهر شومینه ها قابل رقابت است. به همین دلیل در سال های اخیر بخاری های هیزمی شبیه به شومینه نیز بسیار محبوب شده اند. این مدل بخاری ها که ظاهر زیبا و طراحی خاص شومینه ها را با زیبایی ساده بخاری های هیزمی ترکیب می کنند در خانه هایی که دارای سیستم های دودکش کلاسیک مخصوص بخاری هستند نیز قابل استفاده بوده و به همین دلیل برای خانه ها بسیار ایده آل هستند.

در پایان به شومینه هایی اشاره کنیم که برای محیط های خارج از خانه طراحی شده اند. این شومینه ها از چدن ساخته شده و برای محیط هایی مانند بالکن و یا باغچه مناسب هستند. با استفاده از این شومینه ها می توانید در هوای سر زمستان نیز از بالکن و حیاط خانه خود لذت ببرید.

ارتباط با ما:

شما خریدارن عزیز میتوانید برای خرید این ویلا یادیگر ویلاهای شهرک خزرشهر جنوبی و شمالی و یا شهرک دریاکنار برای خرید ویلای مورد نظر خود از طریق تیم املاک ویلای من واقع درشهرک خزرشهر و شهرک دریاکنار با کارشناسی قیمت روز ویلای رویایی خودرا درکنار ما با خریدی به یاد ماندنی و با اطمینان خاطر صاحب ویلا با هر بودجه خریدی که دارید با ما درارتباط باشید از طریق وبسایت www.ivillaa.com ویا شماره تماس کارشناس فروش آقای محمد علیزاده ۰۹۱۱۶۳۹۲۲۶۲ بهترینها را درشهرکهای برند کشور خزرشهر و دریاکنار از ما بخواهید .

شهرک ساحلی دریاکنار بابلسر:

www.ivillaa.com

شهرک خزرشهر بابلسر:

www.ivillaa.com

سایت های مرتبط :

www.otag.ir

www.ssco.tv

www.lgarden.ir

www.chidaneh.com

 

دیدگاهتان را بنویسید