روف گاردن چیست؟ 09116392262

روف گاردن چیست؟ 09116392262

روف گاردن چیست؟ 09116392262

روف گاردن که به بام سبز نیز معروف است، قابل طراحی و اجرا برروی بام، تراس بام و تراس بوده که با انواع گیاهان سبز و زنده پوشانده شده و می‌توان فضای روف گاردن را با مبلمان، آلاچیق، آبنما و … طراحی کرد. شما می‌توانید روف گاردن یا بام سبز را روی فضای غیر قابل استفاده ساختمان، اجرا کرده و به این ترتیب محیطی مناسب برای تفریحات روزانه فراهم کنید. طراحی و اجرای روف گاردن در شهرهای بزرگ به دلیل دوری از فضای سبز و آرامش بخش، بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ علاوه‌براین اجرای بام سبز در شهرهای شلوغ، نه تنها موجب جلوگیری از آلودگی هوا بیش از اندازه هوای شهر خواهد شد، بلکه می‌تواند به فضایی برای تفریحات روزانه خانواده به خصوص کودکان تبدیل شود.

یکی از ویژگی‌های روف گاردن یا سقف سبز یا بام سبز این است که شما می‌توانید بام سبز خود را با تعداد محدودی فلاورباکس طراحی نمایید یا می‌توانید باغ سبزی بزرگ برروی بام محل سکونت خود داشته باشید. این امر باعث می‌شود تا حتی اگر بودجه‌ای محدود برای اجرای روف گاردن در نظر گرفته‌اید، به راحتی بام سبز مورد علاقه‌تان را روی ساختمان یا تراس و تراس بام داشته باشید.

علاوه‌براین امکان پرورش انواع گیاهان یا سیفی‌جات برای علاقه مندان به کشاورزی و گلکاری فراهم بوده و بام سبز طبق خواسته شما قابل اجراست. فواید اجرای روف گاردن بی‌شمار است و از جمله می‌توان به کاربرد فضای غیرقابل استفاده برروی بام یا تراس بام اشاره کرد که به نوعی تفریح برای اهالی ساختمان تبدیل خواهد شد. بام سبز همچنین تاثیر به سزایی در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ دارد که باعث از بین بردن گازهای سمی خواهد شد.

طراحی و اجرای روف گاردن:

طراحی و اجرای روف گاردن فعالیتی حرفه‌ای بوده و افراد متخصص قادر به انجام آن هستند؛ بنابراین اگر تصمیم دارید بر روی بام، تراس بام یا تراس، باغ سبز داشته باشید، بهتر است از شرکت‌های معتبری که در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن فعال هستند، کمک بگیرید. با این کار نه تنها باغ بام طراحی شده به صورت اصولی اجرا خواهد شد، بلکه این اطمینان حاصل می‌شود تا بام سبز شما به بهترین شکل و طبق استانداردهای لازم ایجاد شده است. طراحی و اجرای بام سبز نیاز به تخصص در این زمینه داشته و با رعایت اصول و قواعد کلی انجام خواهد شد؛ شرکت چوپکس طراحی و اجرای بام سبز را با رعایت استانداردهای جهانی برای کارفرمایان گرامی ایجاد خواهد کرد.

هزینه اجرای روف گاردن:

هزینه اجرای روف گاردن یکی از فاکتورهای اساسی به شمار می‌آید و حتی می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین معیارها برای ایجاد بام سبز است؛ به همین علت کارشناسان مجرب تیم طراحی قبل از اجرای روف گاردن، تمامی مسائل مورد نیاز که در هزینه اجرای روف گاردن تاثیری مستقیم دارد را بررسی خواهند کرد. هزینه اجرای بام سبز با توجه به سلیقه کارفرما و نیز متریال‌های به کار برده شده در اجرای روف گاردن متغیر است؛ با توجه به این امر استفاده از محصولات متفاوت در هزینه اجرای بام سبز تاثیر گذار باشد.

پلان روف گاردن:

پلان روف گاردن با توجه به نور بام، چشم انداز، دسترسی، نیاز و بودجه کارفرما طراحی می‌شود که این فاکتورها در پلان روف گاردن از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین علت بهتر است قبل از اجرای روف گاردن به شرکتی معتبر مراجعه کرده تا با کمک طراحان مجرب و حرفه‌ای به نسبت آیتم‌های ذکر شده، بام سبز مورد نظر را برای شما مشتری گرامی ایجاد نماید.

گیاه مناسب برای روف گاردن:

یکی از مهم‌ترین مراحل اجرای روف گاردن که تأثیر بسزایی بر چشم‌انداز و زیبایی نهایی کار دارد، در حقیقت انتخاب گیاهان مناسب است. از جمله عواملی که در انتخاب گیاه باید به آن توجه داشت می‌توان به میزان مقاومت گیاه در برابر تابش مستقیم نور خورشید، میزان رشد ریشه گیاه، توجه به شرایط آب و هوایی ایده آل گیاه، مقاومت گیاه در برابر بادهای احتمالی و میزان مقاومت گیاه در برابر تغییرات دمایی اشاره کرد. انتخاب گیاهان مقاوم در برابر تغییرات دمایی و به اصطلاح گیاهان و درخت‌های چهارفصل می تواند یک گزینه بسیار مناسب باشند.

مزایای اجرای روف گاردن:

ایجاد فضایی بسیار سرسبز در نزدیکی خانواده‌ها
افزایش و بهبود عایق گرمایی و سرمایی ساختمان
افزایش عایق صوتی ساختمان
تأثیری بسزا در آب و هوای شهری
محافظت از پشت‌بام در برابر صدمات احتمالی و افزایش طول عمر پشت‌بام
جلوگیری از به هدر رفتن آب باران
صرفه‌جویی در هزینه‌ها با کاشت میوه و سبزیجات

معایب اجرای روف گاردن:

اعمال وزن و فشار زیاد ناشی از خاک گیاهان روف گاردن به سقف و ساختمان
احتمال وارد آمدن آسیب به سقف در اثر رشد زیاد ریشه گیاهان

ارتباط با ما:

شما خریدارن عزیز میتوانید برای خرید این ویلا یادیگر ویلاهای شهرک خزرشهر جنوبی و شمالی و یا شهرک دریاکنار برای خرید ویلای مورد نظر خود از طریق تیم املاک ویلای من واقع درشهرک خزرشهر و شهرک دریاکنار با کارشناسی قیمت روز ویلای رویایی خودرا درکنار ما با خریدی به یاد ماندنی و با اطمینان خاطر صاحب ویلا با هر بودجه خریدی که دارید با ما درارتباط باشید از طریق وبسایت www.ivillaa.com ویا شماره تماس کارشناس فروش آقای محمد علیزاده ۰۹۱۱۶۳۹۲۲۶۲ بهترینها را درشهرکهای برند کشور خزرشهر و دریاکنار از ما بخواهید .

شهرک ساحلی دریاکنار بابلسر:

www.ivillaa.com

شهرک خزرشهر بابلسر:

www.ivillaa.com

سایت های مرتبط :

www.otag.ir

www.ssco.tv

www.lgarden.ir

www.chidaneh.com

 

دیدگاهتان را بنویسید