اصول طراحی ویلای کلاسیک 09116392262

اصول طراحی ویلای کلاسیک 09116392262

اصول طراحی ویلای کلاسیک 09116392262

از آنجایی که ویلاها و باغ‌ویلاها معمولا در زمین‌هایی خارج از شهر ساخته می‌شوند، طراحی آن‌ها با دست بازتری انجام می‌شود.
به این معنی که در طراحی ویلا و باغ‌ویلا می‌توان تا حد زیادی سلیقه کارفرما را دخیل کرد.
یکی از سبک‌های مورد توجه در معماری امروز ایران طراحی آپارتمان و طراحی ویلای کلاسیک است که البته بیشتر در سطح نما انجام می‌شود.

توضیحات:

به همین دلیل تصمیم گرفتیم مطلب امروز راستا را به اصول طراحی ویلای کلاسیک اختصاص دهیم. فارغ از بحث متناسب بودن یا نبودن سبک طراحی کلاسیک با فرهنگ و معماری کشور ما (که نیاز به مطلب جداگانه‌ای دارد) در ادامه مطلب به چیستی و چگونگی معماری و طراحی کلاسیک می‌پردازیم و اصول اساسی آن را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

به عنوان تاریخچه مختصری از سبک معماری و طراحی کلاسیک می‌توان گفت که قدمت این سبک به معماری یونان و روم قدیم بازمی‌گردد. معماری یکی از مهم‌ترین مظاهر فرهنگ و تمدن‌های کلاسیک محسوب می‌شده است و بخشی از جهان‌بینی افراد از طریق معماری قابل بررسی است.

ساختمان‌های اصلی تمدن‌های قدیم به دقت طراحی و اجرا می‌شده‌اند. ویتروویوس سه اصل اساسی معماری کلاسیک را به خوبی بیان کرده است که عبارتند از: ایستایی، کارایی و زیبایی. این سه اصل اساسی امروزه نیز در طراحی‌ها به کار رفته و در کنار هم معماری قابل قبول و مناسب زندگی را شکل می‌دهند.

پایه اساسی معماری و طراحی کلاسیک هندسه و ریاضی بوده است، بنابراین رعایت تناسبات درست در این سبک معماری جایگاه ویژه‌ای داشته است.
با توجه به موارد گفته شده می‌توان اینطور نتیجه گرفت که در طراحی ویلای کلاسیک باید به تناسبات صحیح، هندسه و همچنین سه اصل ایستایی، کارایی و زیبایی توجه کرد.


از موارد دیگری که در طراحی ویلای کلاسیک باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از فرم‌های خالص و احجام ساده است. این مورد نیز در سبک کلاسیک بسیار مورد توجه بوده است. در واقع برای طراحی ویلای کلاسیک باید از طراحی و ساخت احجام پیچیده و در هم آمیخته پرهیز کرد و در عوض از فرم‌ها و حجم‌های ساده و قابل تشخیص به وفور استفاده کرد.

از عناصر مورد استفاده در معماری کلاسیک می‌توان به ستون‌ها اشاره کرد که در بناهای به جا مانده از یونان و روم باستان به وفور دیده می‌شوند.
ستون‌ها به عنوان عناصر عمودی معماری و طراحی کلاسیک سقف‌های صاف را نگه‌می‌داشته‌اند. البته رومی‌ها با به کار بردن طاق‌ها و قوس‌ها معماری کلاسیک را یک قدم جلوتر بردند. آن‌ها توانستند به کمک طاق‌ها و قوس‌ها، تعداد ستون‌ها را کاهش داده و فضای داخلی را بزرگ‌تر کردند.

مورد دیگری که در سبک کلاسیک به وفور دیده می‌شود مربوط به متریال است. استفاده از سنگ در طراحی ویلای کلاسیک بر ابهت و شکوه بنا افزوده و آن را به معماری کلاسیک نزدیک‌تر می‌کند. استفاده از سنگ می‌تواند در نمای ویلا یا به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار گیرد.

در مجموع می‌توان گفت که برای طراحی ویلای کلاسیک باید به هندسه، تناسبات، تقارن، شکوه و احجام ساده و خالص توجه کرد و از ستون‌ها، قوس‌ها و تزیینات به وفور بهره برد.

ارتباط با ما:

شما عزیزان میتونید برای خرید این ویلا و ویلاهای دیگر در شهرک خزرشهرشمالی و جنوبی و شهرک دریاکنار با هرربودجه مالی که دارید با قیمت کارشناسی روز از طریق املاک ویلای من درشهرک دریاکناربا کارشناس فروش محمدعلیزاده یا از طریق وبسایت املاک ویلای من www.ivillaa.com با مادر ارتباط باشید با تشکر از حسن انتخاب شما .

شهرک ساحلی دریاکنار بابلسر:

www.ivillaa.com

شهرک خزرشهر بابلسر:

www.ivillaa.com

سایت های مرتبط :

www.otag.ir

www.ssco.tv

www.lgarden.ir

www.chidaneh.com

بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید